Anmäl events till skota


Pasted Graphic

skotas kalender 2010


För komplett och garanterad korrekt info hänvisar vi till SSF eller ISAF



24 apr Hägernäs Sprint Cup 1 Hägernäsviken

24-25 apr KSSS Vårrulle Saltsjöbaden

2 maj KSSS Vårsegling Saltsjöbaden

8 maj Lidingö Runt Lidingö

8-9 maj Ina Marin Viggan Open 1 - X-35 (Cup 1) Stora Värtan

13-14 maj Nacka Strand X-35 Grand Prix Nacka Strand Sail Arena

13-16 maj Gullviverallyt Stockholms skärgård

22 maj Mälarvarvet Farvatten kring Jungfruholmarna

22 maj Ornö Runt Ornö

22-23 maj KSSS Saltsjöbadsregatta Saltsjöbaden

26-30 maj Watski2star Baltic Oxelösund

29-30 maj GSYS Match 1 AtSea, Lidingö

4-6 jun Sandhamn Open HAV Sandhamn

5-6 jun Sandhamn Open BAN Sandhamn

5-6 jun Pelle Gedda Cup Baggensfjärden, Saltsjöbaden

8-13 jun RC44 Copenhagen Cup Copenhagen (DEN)

11-13 jun Roslagen Sea Race Lidingö - Öregrund

12-13 jun Landsort Race Nynäshamn

18-22 jun Junior SM Saltsjöbaden

19-20 jun Vikingaregattan Saxarfjärden

1-4 jul SM Finn Class Skanör

1-4 jul SM H-båt Stora Värtan

3-5 jul Sandhamn Race Week Sandhamn

6-10 jul Eurocard Gotland Runt Sandhamn

18-31 jul VM E-Jolle Arkösund

22-25 jul SM Smaragd Flaten

26-31 jul Lysekil Womens Match Lysekil

28-31 jul SM Drake + Express Marstrand

3-5 aug Nordic Week Borstahusen

3-6 aug SM A22/M-båt Trosa

5-13 aug Dragon Gold Cup Marstrand

7 aug Trosa Tullgarn Royal Palace Regatta Tullgarns Slott

12-15 aug SM 606 Karlshamn

13-14 aug Göteborg Offshore Race (GOR) Långedrag

13-15 aug SM Laser Masters Marstrand

13-15 aug SM OK / Trissjolle Gottskär, Onsala

13-20 aug VM J24 Limhamn/Malmö

14-15 aug Gäddisregattan Trälhavet

14-15 aug SM för 2 kronor Storhjälmaren

20-22 aug SM Starbåt Stora Värtan

20-22 aug SM C55 Västerås

21 aug Tjörn Runt Stenungsund

27-29 aug Augustimånen Stockholms skärgård / Bullandö

28 aug Hyundai Cup Sandhamn

4 sep Gran Prix Krokholmen, Säck strax norr om Kanholmsfjärden

4 sep Runt Lidingö Lidingö

11 sep PT-Klockan Piteå Södra Skärgård

11-12 sep Segelbåtens Dag Nacka Strand

18-19 sep Byxelkroken Västervik

18-19 sep SM International One metre Stockholm

18-19 sep SSS Höstregatta Rastaholm / Björkfjärden

2-3 okt KSSS Olympic Class Regatta Saltsjöbaden

9-10 okt Mästarnas Mästare 2010

13-15 nov GSYS Ice Cup AtSea, Lidingö